Vissza
X. JUBILEUMI NÓGRÁD MEGYEI HÍRLAP-GRÁTISZ-BSHE TÓPARTI RANDEVÚ ÉS KUPA NYÍLT HORGÁSZVERSENYE - VERSENYBESZÁMOLÓ

2008. 07. 09.

megosztás Facebookon

Ha valaki csak a címet olvassa végig, akkor azt hiheti, hogy ez a rendezvény kizárólag egy horgászversenyről szólt. De a hétvégi verseny több volt, mint egy átlagos verseny! A kilátogatók tapasztalhatták meg csupán, hogy a tizedik, jubileumi Tóparti Randevú eseményt méltó módon ünnepelte meg a BSHE és Nógrád Megyei Hírlap. Olyan remek kiegészítő programokról is gondoskodtak, amelyek a családtagoknak és nem horgász vendégeknek is nagyszerû kikapcsolódást, szórakozást, egész napos mûsort biztosítottak

A tározó szinte valamennyi pontja otthont adott az egész napos rendezvény valamelyik eseményének. Az I-es nagy szigeten főzőversenyen mérhették össze tudásukat a bográcsolásban jártas csapatok. Reggeltől terjengtek a jobbnál jobb illatok a versenyzők körül.
A főzőverseny mellett még számos érdekesség várt a szigetre kilátogató népes közönségre. A színpadon folyamatosan váltották egymást a fellépők. A gyerekek kipróbálhatták a lovaglást is, míg a modern technika iránt érdeklődő felnőttek megnézhették a Katasztrófavédelem kitelepült mérőautóját, berendezéseit.
A Rekord tó körül kerékpárversenyt is megtekinthettek a Tóparti Randevúra kilátogatók, valamint a horgászok is, hiszen mellettük haladt el a versenyzői csoport.
Ha egy pár szóval szeretnénk összefoglalni a tározón zajló eseményeket, akkor minden bizonnyal a „júliusi majális” lenne a legtalálóbb erre a napra, hiszen a szervezők jóvoltából igazi majális hangulat volt reggeltől estig.
[foto,37.jpg,A Mester és Tanítványa - avagy a két maconkai főhalőr elindítja a versenyt,a,k]
Nekünk, horgászoknak természetesen elsősorban a horgászverseny volt a fő attrakció, amelyre idén rekord számú és a versenysorozat történetében legerősebb, 70 főt számláló mezőny gyûlt össze (34 fenekező, 27 úszós, 9 gyerek).
[foto,15.jpg,A viharos erejû szél igencsak megnehezítette a horgászok dolgát, viszont a halfogásnak kifejezetten kedvezett!,a,k]
A viharos erejû, időnként 70 km/h-s szél igencsak megnehezítette a horgászok, főként a gáton horgászó versenyzők dolgát. Az úszós kategóriában indulóknak volt a legnehezebb feladatuk, akik szektoruk elhelyezkedése miatt oldalról kapták ezt az igen erős szelet.
[foto,35.jpg,Kiss Béla egy 9 kiló feletti gyönyörû amurt „kért fel” a közös fotó elkészítéséhez,a,k]
A halfogásnak viszont kifejezetten kedvezett az erősen áramló, oxigénben dús, felfrissült víz. Így igen szép fogások születtek minden kategóriában, amit az e verseny történetében jegyzett új 451,2 kg-os összfogás rekord, valamint a szákba terelt 16 különböző halfaj is igazolt.
[foto,19.jpg,A szélső helyen horgászó Varga Zoltán rakós bottal horgászta végig a versenyt,a,k]
A fenekező kategóriában három különböző horgásztechnika: hagyományos fenekező, bojlis és feeder mérkőzött meg egymással. Érdekes megmérettetése volt ez mindhárom módszernek a verseny rövid, 5 órás időtartama alatt.
Az első három helyezett közül az első és a harmadik helyezett a feeder technikát alkalmazva ért el kiváló eredményt, míg a második helyen végző horgász bojlis módszerrel fogta meg halait, és szintén ez a technika adta a legnagyobb halat is.
- A fenekező kategória, valamint a verseny abszolút győztese Döme Gábor lett. Őt kérdeztem, hogy minek köszönheti újabb kiváló eredményét és remek teljesítményét?
„A verseny elején pickerbottal próbáltam néhány keszeget és balint fogni, majd a biztonsági halak megfogása után a benti, kb. 70 méterre belőtt alapozó etetésem környékét horgásztam meg különböző erősségû feederbotokkal. Etetőanyagom ugyanaz a (még mindig kísérleti stádiumban lévő) új Haldorádó keverék volt, amellyel sorozatban már több versenyt sikerült megnyernem. A versenyen különféle pelletekkel csaliztam. A legeredményesebb a Haldorádó Feeder Master csalizó pelletjei közül a Kék villám (nagyon büdös) és a Mézes pálinka ízesítésû pellet volt. Ezzel a több kisebb (1-2 kilós) ponty és termetes keszegek mellett, 2 db 8 kiló feletti gyönyörû tükörpontyot is sikerült szákba terelnem.”
- Hadd kérdezzem meg, hogy hány versenyt sikerült ebben az évben megnyerned, mert itt, a Haldorádó Horgászportálon is már jó néhány szép eredményedről olvashattunk?
„Ebben az évben 11 versenyen vettem eddig részt. Ebből 8 egyéni és 3 csapatverseny volt. A 8 egyéni versenyből hatot megnyertem, továbbá egy második és egy nyolcadik helyezést sikerült elérnem. A 3 csapatversenyen a legrosszabb eredmény a harmadik hely volt eddig.”
- Nem semmi teljesítmény, gratulálok, no és hol van még a szezon vége?!
A fenekező kategória győztesei:
  1. Döme Gábor 35.820 g
  • Bakos Krisztián 26.600 g (verseny legnagyobb halát is ő fogta, súlya 11.780 g volt)
  • Povázson Gábor 25.220 g
  • [foto,26.jpg,Varga Zoltán rakós bottal több pontyot is szákba terelt, fogása mégis kevésnek bizonyult Csomor Péterével szemben,a,k]
    Az úszós kategóriában is szinte minden stílusirányzat fellelhető volt, ezért a rakós botos, a match és spiccbotos technika megmérettetése is volt ez a kiváló verseny. Itt a rakós botos horgászat előnye - még az erős, horgászt próbáló szél ellenére is - óriási volt, amelyet az első 3 helyezett is bizonyít, hiszen mindhárman ezt a technikát alkalmazva érték el remek eredményüket.
    Az úszós kategória győztesei:
    1. Csomor Péter 21.840 g
  • Varga Zoltán 18.300 g
  • Safranka Béla 17.040 g
  • Az úszós kategória versenyzői közül győztesként a közvetlenül a fenekező szektor mellett horgászó Csomor Péter került ki, aki 21.840 grammos fogásával nyerte meg a versenyt. Második az úszós szektor túlsó szélső helyén horgászó és 18.300 grammot fogó Varga Zoltán, míg tőle kicsivel lemaradva harmadik a 17.040 grammot fogó Safranka Béla lett.